Liga majstrov UEFA: Real Madrid - SSC Neapol

Ostro sledovaný duel medzi aktuálnym víťazom európskej Ligy majstrov Realom Madrid a talianskym vicemajstrom SSC Neapolom priniesol dobré výkony na oboch stranách a výhru Realu 3:1.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zo začiatku to vyzeralo pre Talianov úspešne, no aktuálnemu držiteľovi trofeje nakoniec podľahli.

Marek Hamšík sa snaží získať loptu od Luku Modrića.
Marek Hamšík sa snaží získať loptu od Luku Modrića. (zdroj: Getty Images)

Hneď na začiatku Karim Benzema vystrelil na bránu, ale Reina vyrazil a zachránil Neapol od inkasovania v dvadsiatej sekunde. To však vôbec nevadilo, pretože Lorenzo Insigne po prihrávke Mareka Hamšíka zakončil z tridsiatich metrov, prekonal Navasa a rozburácal fanúšikov z pod Vezuvu. "V prvých sekundách stretnutia skvelo zasiahol Pepe Reina a onedlho sme sa ujali vedenia. Škoda, že sme o desať minút inkasovali," povedal pre svoj web Marek Hamšík. V osemnástej minúte už Reina nevychytal, Benzema svojou hlavičkou vyrovnal na 1:1. Tak to pokračovalo až do konca prvého polčasu, v ktorom slovinský rozhodca Damir Skomina nenadstavil ani jednu minútu. V 49. minúte otočil skóre Toni Kroos a dostal Real do vedenia. Domáci začali tlačiť Neapol a o päť minút neskôr rozhodol Casemiro gólom do brány Neapolu. "V úvode zápasu sme nepremenili tutovku a od ôsmej minúty sme museli doťahovať jednogólové manko. Našťastie sme však rýchlo vyrovnali a po zmene strán vyjadrili našu prevahu a ďalšími dvoma gólmi. Odveta bude veľmi náročná, postupové šance odhadujem na 50:50," povedal tréner Realu Madrid Zinedine Zidane. Marek Hamšík sa nevzdáva a verí, že Neapol doma zvíťazí. "Sme smutní po prehre, no nevzdávame sa. Je veľmi dôležité, že sme v Madride skórovali," dodal pre svoj web Marek Hamšík.

Odveta sa bude konať v Neapole na vypredanom San Paule 7.marca 2017.